Lade Veranstaltungen

« Alle Veranstaltungen

  • Diese Veranstaltung hat bereits stattgefunden.

“Nota Kaynaklarının Kataloglanması ve Eleştirel Basımı Alanında Uluslararası Corpus Musicae Ottomanicae (CMO) Projesi”

April 29 @ 12:00 pm3:00 pm

PANEL’e Davet

 

“Nota Kaynaklarının Kataloglanması ve Eleştirel Basımı Alanında Uluslararası Corpus Musicae Ottomanicae (CMO) Projesi”

29 Nisan 2024 Pazartesi

Saat 13:00, İTÜ TMDK BİSED Salonu, H Blok Maçka Yerleşkesi

 

Moderatör: Prof. Dr. Doğrusöz Dişiaçık

Konuşmacılar: Dr. Nihan Tahtaişleyen-Sevilgen, Dr. Ersin Mıhçı, Salih Demirtaş (Orient-Institut Istanbul’da araştırma görevliler)

 

İTÜ Osmanlı/Türk Müziği Araştırmaları Grubu’nun (OTMAG) 10. kuruluş yıldönümü kapsamında düzenlenen Akademi Günleri, “Nota Kaynaklarının Kataloglanması ve Eleştirel Basımı Alanında Uluslararası Corpus Musicae Ottomanicae (CMO) Projesi” başlıklı panel ile devam ediyor.

İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Müzik Teorisi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi ve OTMAG Koordinatörü Prof. Dr. Nilgün Doğrusöz Dişiaçık tarafından Orient Institut-Istanbul ve CMO projesiyle ortaklaşa düzenlenen panel, 29 Nisan 2024 Pazartesi günü saat 13:00’da İTÜ TMDK BİSED Salonu’nda gerçekleşecek. Prof. Dr. Doğrusöz Dişiaçık tarafından moderasyonu yapılacak panelde, Hampartsum ve Batı Notaları ile kayıt altına alınan el yazmaları ve matbu kaynakların kataloglanmasına ve eleştirel basımlarına yönelik Almanya Münster Üniversitesi tarafından yürütülen CMO projesinin müzikbilimine sağladığı katkılar incelenecek. Orient-Institut Istanbul’da araştırma görevlileri Dr. Nihan Tahtaişleyen-Sevilgen CMO kataloğu ve Dr. Ersin Mıhçı ile Salih Demirtaş CMO eleştirel basımları hakkındaki sunumlarıyla panele katkı sağlayacak. Panelde, proje kapsamında yayınlanan eleştirel basımların icra pratiklerine yönelik Ayşe Ebru Şahinbaş (kemençe, vokal) ve Baran Çalkan (kanun) tarafından kısa bir dinleti gerçekleştirilecek.

Details

Datum:
April 29
Zeit:
12:00 pm – 3:00 pm
Veranstaltungskategorie:
Webseite:
https://oiist.org

Veranstalter

Andrea Selimoğlu
Telefon
+90 – 212 293 60 67
E-Mail
selimoglu@oiist.org
Veranstalter-Website anzeigen

Veranstaltungsort

Orient-Institut Istanbul
Şahkulu Mah., Galip Dede Cad. No. 65
Beyoğlu, İstanbul 34421 Turkey
Google Karte anzeigen
Telefon
+90 212 293 60 67
Veranstaltungsort-Website anzeigen